sunlight-923125_1280

Skuteczne zaciemnienie pomieszczenia

Skuteczne zaciemnienie pomieszczenia jest szczególnie potrzebne zwłaszcza w przypadku wnętrz bardzo jasnych, których okna wychodzą na południe. Słońce może być szczególnie uciążliwe zwłaszcza w miesiące letnie. Pomieszczenia można zaciemnić dzięki użyciu odpowiednich akcesoriów aranżacji wnętrz, które są nie tylko praktyczne, ale i piękne.

Bardzo ładny dodatek do każdego jasnego pomieszczenia stanowią markizy manualne. Są one bardzo praktyczne, można je swobodnie regulować, ustawiać wysokość, można jest też zamówić na dowolny wymiar, a także w różnego rodzaju kolorach. Można się także zdecydować na markizy zewnętrzne velux. Takie markizy montuje się na zewnątrz pomieszczeni, dlatego też nie dominują one nad wystrojem wnętrza.

Zaciemnieniu pomieszczeń sprzyjają także odpowiednie, zaciemniające zasłony. Ale coraz mniej osób decyduje się na ich użycie, decydując się na bardziej praktyczne rozwiązania. Zasłony trzeba bowiem prać, odkurzać, prasować, dbać o ich ładny wygląd. Pomocne mogą być również firanki, ale trzeba byłoby zdecydować się na takie, które nie przepuszczają promieni słonecznych. Trudno o takie firanki, bo one zazwyczaj są też bardzo ciemne. Ale można zdecydować się na bardzo ładne firanki mleczne, czyli takie o małej przepuszczalności. Hitem ostatnich lat są firanki z kreszu, czyli specjalnie gniecione, nie wymagają one prasowania. Bardzo ciekawy efekt dają firanki dłuższe niż wysokość ściany. Pięknie zdobią pomieszczenie, kiedy rozrzucimy je swobodnie na podłodze. Dodają wnętrzu nonszalancji i lekkości.

0 comments on “Skuteczne zaciemnienie pomieszczeniaAdd yours →

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *