sunlight-923125_1280

Rolety, które zatrzymują ciepło

Jednym z najczęstszych problemów osób, które zamierzają kupić rolety do okien, jest znalezienie odpowiedzi na pytanie: Czy będą one odpowiednio zatrzymywać ciepło w zimie. Oczywiście porównując nowoczesne rolety do okien z tradycyjnymi firanami i zasłonami, może nam się wydawać, że na pewno nie, ale nie jest to do końca prawdą.

Rolety dekoracyjne, drewniane, klasyczne i plisowane różnią się między sobą. Jeżeli zależy Ci na zminimalizowaniu strat ciepła, które najczęściej ucieka przez okno, to nie musisz całkowicie rezygnować z tych nowoczesnych rozwiązań i z bólem serca decydować się na firanę i zasłonę, które są obecne passe. Wystarczy, że wybierzesz odpowiedni rodzaj rolety.

hall-954558_1280

Roleta, która zatrzymuje ciepło

Najlepszym produktem będą rolety plisowane Velux, które są odpowiednio przylegają do okien i są stworzone z materiałów optymalnie trzymających ciepło w pomieszczeniu. Równie dobrze sprawdzają się w lecie, ponieważ ich powierzchnię można dowolnie modyfikować na oknie. W przeciwieństwie do innych typów, w tym przypadku można ustawić roletę np. na samym środku szyby, by w ten sposób wpuścić do wnętrza więcej powietrza z zewnątrz.

W dzisiejszych czasach na rynku można znaleźć wiele różnych modeli rolet okiennych, nie tylko odmiennych kolorystycznie, ale również posiadających zupełnie inny system użytkowania i stworzonych z odmiennych materiałów w zgoła różnych technologiach. Właśnie z tego powodu już nic nie stoi na przeszkodzie, by mieć we własnym domu nowoczesną roletę. Wystarczy tylko wiedzieć, którą najlepiej wybrać.

0 comments on “Rolety, które zatrzymują ciepłoAdd yours →

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *