dining-room-1158266_1280

Roleta doskonałą osłoną okienną

Wiadomym jest, że roleta służy do zasłaniania okna. Może przy tym pełnić rolę dekoracyjną. Najczęściej mówimy tutaj o zwijanej zasłonie, wykonanej z tkaniny, ale nie znaczy to, że nie ma tu również rolet z innych materiałów. W zasadzie mówimy tutaj o mechanizmie montowanym nad otworem okiennym, z którego rozwijamy zasłonę, zazwyczaj ku dołowi. Roleta taka może być na powrót zwinięta, odsłaniając otwór okienny. Jest to typ zasłon zarówno umieszczanych od wewnątrz, jak i z zewnątrz. Jednym z rozwiązań są tu rolety dachowe, co znaczy tyle, że musimy w tym przypadku mówić także o oknach montowanych w poszyciu dachowym. Najczęściej mówimy tutaj o dachu ze spadkami.

Ogólnie roleta jest znakomitą alternatywą dla zasłon, czy firan. Mało tego. Jest często rozwiązaniem o tyle lepszym, że nie trzeba jej zdejmować, a przy tym prasować, czy tym bardziej prać. Na funkcji dekoracyjnej też tu nie stracimy. Rozróżniamy przy tym wiele typów takich zasłon, a dużym powodzeniem cieszą się tu rolety plisowane. Wówczas jednak nie mówimy o zewnętrznych zasłonach, tylko tych umieszczanych w pomieszczeniach.

Wiele rolet posiada mechanizm kasetowy. Wówczas to mówimy o rozwiązaniu z zabudową dla takiej rolety. W przypadku rolet plisowanych sytuacja ma się zupełnie inaczej. Nie ma tutaj żadnego schowka dla zwiniętej tkaniny, czy innego materiału. Są to po prostu rolety tradycyjne. Warto tu jeszcze dodać, że tego typu osłona na okno sprawdza się lepiej niż żaluzje.

0 comments on “Roleta doskonałą osłoną okiennąAdd yours →

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *